ART / Lithographs / Litografiskt tryck 14246347
*
nr 1424 6347
Litografiskt tryck
seascape, England. Image dimensions: 40x60, outer dimensions including frame: 61x79,
marin, England. Bildmått: 40x60, yttermått inklusive ram: 61x79 cm. Ej signerad
Droit De Suite
Estimate:
500
Sold:
SEK 200
Auction date:
Monday October 11 2021
at 20:18:47
- Bid history
Time
Bidder
Bid
7/10 21:02:11
1
100 kr
11/10 15:13:40
2
150 kr
11/10 17:13:52
1
Vinnande bud
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ej signerad engelsk england europa fartyg fartygsporträtt litografier litografiskt tryck marin marinmotiv marinmålning
-
8145 LITOGRAPH IN C..
Ã…ke Ahlberg (b. 1943), Sweden. Flicka vid flygel. ..//
Present: SEK 100
Auction ends
this Monday
20 maj at 18:37
-
8139 LITOGRAPH IN C..
Ardy Strüwer (1939-2023), Sweden. Signed, numbered..//
Present: SEK 100
Auction ends
this Monday
20 maj at 20:01
-
8083 LITOGRAPH IN C..
Axel Lilliehöök (b. 1930), Sweden. Signed, dated 1..//
Auction ends
this Monday
20 maj at 18:35
-
8291 LITOGRAPH IN C..
Bengt Landin (b. 1933), Sweden. Signed, numbered 5..//
Auction ends
this Monday
20 maj at 18:28
-
8143 LITOGRAPH IN C..
Berit Markevärn (b. 1952), Sweden. Röd cykel. Sign..//
Auction ends
this Monday
20 maj at 20:45
-
8217 LITOGRAPH
efter Henri de Toulouse-Lautrec, ej signerad numre..//
Auction ends
this Monday
20 maj at 19:51
*
Litografiskt tryck
nr 1424 6347
Litografiskt tryck
seascape, England. Image dimensions: 40x60, outer dimensions including frame: 61x79,
marin, England. Bildmått: 40x60, yttermått inklusive ram: 61x79 cm. Ej signerad
Droit De Suite | |
---|---|
Estimate: | 500 |
Sold: | SEK 200 |
Auction date: |
Monday October 11 2021 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
7/10 21:02:11 | 1 | 100 kr |
11/10 15:13:40 | 2 | 150 kr |
11/10 17:13:52 | 1 | Vinnande bud |
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ej signerad engelsk england europa fartyg fartygsporträtt litografier litografiskt tryck marin marinmotiv marinmålning
-
8145 LITOGRAPH IN C..
Ã…ke Ahlberg (b. 1943), Sweden. Flicka vid flygel. ..//
Present: SEK 100
Auction ends
this Monday
20 maj at 18:37 -
8139 LITOGRAPH IN C..
Ardy Strüwer (1939-2023), Sweden. Signed, numbered..//
Present: SEK 100
Auction ends
this Monday
20 maj at 20:01 -
8083 LITOGRAPH IN C..
Axel Lilliehöök (b. 1930), Sweden. Signed, dated 1..//
Auction ends
this Monday
20 maj at 18:35
-
8291 LITOGRAPH IN C..
Bengt Landin (b. 1933), Sweden. Signed, numbered 5..//
Auction ends
this Monday
20 maj at 18:28 -
8143 LITOGRAPH IN C..
Berit Markevärn (b. 1952), Sweden. Röd cykel. Sign..//
Auction ends
this Monday
20 maj at 20:45 -
8217 LITOGRAPH
efter Henri de Toulouse-Lautrec, ej signerad numre..//
Auction ends
this Monday
20 maj at 19:51